Strona główna

Systemy ogrodów

Systemy ogrodów zimowych powstają w oparciu o specjalne profile aluminiowe, dostosowane kształtem i parametrami technicznymi do unikalnych własności tego typu konstrukcji. Z uwagi na wymagania użytkowników oraz uwzględniając pożądaną estetykę możliwe jest zastosowanie różnych rozwiązań. Do podstawowych systemów można zaliczyć profile nośne (krokwie) ukształtowane zewnętrznie w postaci odwróconego profilu lub wewnętrznie w postaci skrzynkowego profilu. Na nich spoczywa ciężar dachu, w związku z czym jako producent ogrodów zimowych możemy wykonać wzmocnienia tych newralgicznych punktów. Na całość składają się także pionowe drzwi i szklenia.

Nasze systemy dają możliwość stworzenia zintegrowanej konstrukcji dachu, całkowicie niezależnej i wykazującej bardzo dobre właściwości termiczne. Zastosowanie starannie dopracowanych rozwiązań pozwala na wykonanie niemal dowolnej geometrii dachu, co można zaobserwować przeglądając przykładowe modele naszych konstrukcji na naszej podstronie.

Stosowane przez nas systemy zapewniają również najwyższe standardy bezpieczeństwa zimowych ogrodów. Istotne znaczenie w zakresie użytkowania ma ich wyjątkowa szczelność, zabezpieczająca przez wodą opadową i przeciągami. Wykorzystanie innowacyjnych materiałów (głównie membran EPDM) i nowoczesnych technologii (powiązanie kaskadowe profili krokwi, płatwii oraz profili zawiasowych) pozwala na zagwarantowanie całkowitej wodo- i wiatroszczelności. Nie przepuszczają do wnętrza zimnego powierza. Dodatkowym atutem systemu jest zastosowanie specjalnego profilu rynny zewnętrznej. Pozwala na swobodne kreowanie kształtu rynny nadając pożądanego stylu.