O ogrodach zimowych

Ogrody zimowe

Między wnętrzem domu a otwartą przestrzenią…

Skonstruowany przez nas ogród zimowy aluminiowy można przyrównać do szklanego pokoju, będącego przedłużeniem domu. Jest to konstrukcja aluminiowa, wykorzystująca odpowiednio zahartowane szkło, która powiększa przestrzeń budynku o dodatkową strefę użytkową. Przez duże tafle przedostaje się do wnętrza większa ilość naturalnego światła, co stanowi niewątpliwy atut, zwłaszcza przy pomieszczeniach zorientowanych w kierunku północnym. Postawienie tego rodzaju „dobudówki” jest częstym zabiegiem dla stworzenia płynnego przejścia z domu na zewnątrz bądź dla powiększenia metrażu salonu czy do zaaranżowania nietypowej jadalni.

Trwałe i wytrzymałe konstrukcje z aluminium

Od dawna ogrody zimowe były stosowane w architekturze, głównie pałacowej i dworkowej, dla stworzenia optymalnych warunków do uprawy egzotycznych roślin – jak drzewka pomarańczowe, stąd nazywano je również oranżeriami. Współcześnie mogą stać się dopełnieniem miejskiej, luksusowej willi, jak też wiejskiej rezydencji letniej. Niewygórowany koszt budowy pozwala każdemu stworzyć niezwykłe miejsce w swoim domu, bliskie przyrody z pięknym, naturalnym pejzażem. Dodatkowym atutem konstrukcji jest stworzenie praktycznego bufora termicznego. Aluminiowo-szklana konstrukcja zmniejsza wychłodzenie w okresie jesienno-zimowym, zaś w sezonie letnim chroni przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczenia, do którego przylega. Wpływa także na zwiększenie izolacji akustycznej.

Jako producent ogrodów zimowych jesteśmy w stanie podpowiedzieć Państwu, jakie rozwiązanie będzie dla Was najbardziej optymalne i jak mogą Państwo wykorzystać dodatkową przestrzeń.

Zimowy ogród to szklany pokój dobudowany do twojego domu, który zazwyczaj pełni funkcję dodatkowej przestrzeni mieszkalnej, szczególnie w miesiącach letnich. Wybudowanie ogrodu zimowego aluminiowego jest stosunkowo oszczędnym i prostym sposobem na zwiększenie powierzchni mieszkalnej domu. Oranżeria stanowi doskonałe przejście z domu na zewnątrz do ogrodu, w wielu domach staje się centralnym miejscem życia domowego.

Atrakcyjne rozwiązanie dla każdego

Choć kiedyś ogrody zimowe kojarzone były głównie jako element architektury willi i pałaców, to obecnie zakładane są one nie tylko w luksusowych rezydencjach, ale także w skromniejszych domach jednorodzinnych. Pojawiają się nawet w formie zabudowy loggii w blokach. Ogrody zimowe aluminiowe są nie tylko piękne, ale i praktyczne. Przeszklona konstrukcja przylegająca do ściany budynku działa jak bufor cieplny: zimą magazynuje ciepło, latem z kolei chroni przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń. Dodatkowo chroni dom przed szkodliwym działaniem wiatru, kurzu czy deszczu. Podnosi ponadto izolację akustyczną wnętrz wygłuszając dźwięki z zewnątrz. Wielu Klientów decyduje się na to rozwiązanie również dla powiększenia przestrzeni mieszkalnej. Niewątpliwym luksusem jest możliwość spędzania czasu w nasłonecznionym pomieszczeniu pełnym roślin, niezależnie od pory roku.